Bilge Çocuk Yaz Okulu Darıca Hayvanat Bahçesi’ni Ziyaret Etti

Ümraniye Belediye’si tarafından yürütülen Bilge Çocuk Yaz Okulu’na katılan öğrenciler Darıca Hayvanat Bahçesi‘ni ziyaret ederek eğitici ve keyifli vakit geçirdiler. Sadece ders kitaplarından eğitim verilmesinin yanında etkinlikler ile pekiştirilen eğitimin daha verimli olacağı bir gerçek. Tüm okullarımızın bu örnek davranış gibi sağduyulu olması ve genç neslimize en iyi eğitimi sunmak için daha çok etkinlik düzenlemelerini temenni ediyoruz.

Ümraniye Belediyesinden Çocuk Eğitiminde Örnek Davranış

Çocuklar, her mevsim bulunduğu gibi yaz aylarında da Ümraniyeli olmanın sevincini yaşıyor. Bu bağlamda; Bilge Çocuk Yaz Okulu öğrencileri Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezerek hayvanları yakından görmenin sevincini yaşadı.

Ümraniye Belediyesi’ne bağlı Bilge Çocuk Yaz Okulu‘nda, çocukların kendilerini ifade edebilmeleri amacıyla detaylı etkinlikler ve geziler düzenleniyor. Çünkü çocuğun gerçek dünyaya hazırlanmasında, şahsi gelişimini tamamlamasında kaliteli vakit geçirmek, oyun oynamak, doğayla iç içe olmak ve hayvanlarla süre geçirmek gerektiğince önemlidir. Bilge Çocuk Yaz Okulu’nda eğitim gören öğrenciler de Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezerek, onları yakından görme fırsatı buldu ve bol bol fotoğraf çektirdi. Bu tür gezi ve etkinliklerle çocukların kendilerini iyi hissetmelerini gerçekleştiren Ümraniye Belediyesi, geleceğe çok daha mutlu çocuklar yetiştirmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.