KÖPEKLER HAKKINDA BİLMEDİKLERİMİZ

Köpekler kedilerden daha zekidirler. Basit matematik işlemleri yapabilir, beşe kadar sayı sayabilirler. Yüze bakarak duygu durum analizi yapabilen, insandan sonraki tek canlıdır. Sinirli, üzgün, mutlu, şaşkın gibi ruh hallerinizi analiz edebilirler.  Köpekler sanılanın aksine sadece siyah ve beyaz renkleri değil yeşil ve mavi renklerini de görebilirler. Patilerinden ve burunlarından terlerler. İnsanların parmak izleri gibi köpeklerin de burun izleri vardır ve eşsizdir. Vücut ısıları insandan yüksektir.

İnsanları tuttuğu gibi köpekleri de hıçkırık tutar. En korktukları ses gök gürültüsüdür. Âşık olabilirler. Çünkü insanlar gibi oksitoksin hormonu salgılarlar. Yağmur sesinden rahatsız olurlar. Husky’ler günde ortalama bir hızla 160 km yol gidebilirler. İnsanlarda sadece dört kan grubu vardır. Köpeklerde ise on üç ayrı kan grubu vardır. Köpekler de insanlar gibi depresyona girerler. Matematik zekâsına sahiptirler. Diyabet, bazı kanser türleri ve epilepsi hastalıklarının varlığını tespit edebilirler. İnsana oranla koku alma duyuları yüz bin kat güçlüdür.

Her gün ve her zaman eve geldiğinizde o kadar çok sevinmelerinin sebebi, her evden gidişinizde onu terk ettiğiniz sanmalarıdır. Dolayısıyla her zaman her geri dönüşünüzü büyük bir kavuşma olarak algılarlar. Yavruların ağzında ortalama yirmi sekiz,  yetişkinlerin ağzında ortalama kırk iki diş vardır. Kulaklarında ortalama 18 kas vardır ve insanlara göre duyma yetenekleri dört kart fazladır. Yavru köpekler kendilerini sahiplenen ilk sahiplerini gerçek anne baba gibi algılarlar, ömür boyu unutulmaz, bir gün tekrar kavuşma hedefinden asla vazgeçmezler. Sonrasında gittikleri yuva ya da ailelerde her zaman kendilerini öksüz, yetim gibi hissederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.